Slzy v očích, vítr ve vlasech, oheň v duši a nohama pevně na zemi (3)

20. dubna 2013 v 20:27 |  Slzy v očích, vítr ve vlasech, oheň v duši a nohama pevně na zemi

Byla jsem unavená, tak jsem sebou sekla na postel a v tu ránu usnula. Zdál se mi sen, že na té párty měli všichni masky..kromě Marka. Všichni tancovali a byvili si...jen on tam tak postával a na někoho zíral. Po chvíli jsem si uvědomila, že se dívá na mě. Šla jsem k němu blíž a on se usmíval...pak nastavil ruku a šli jsme spolu tancovat. Vjeho obětí mi bylo příjemně...chtěla jsme se mu podívat do obličeje, ale v tom okamžiku zmizel! Všechno kolem ztmavlo a já se objevila na hřbitově. Kolem mě byli pomníky mých blízký...a dokonce i Markův. Kolem bylo slyšet krákání havranů a praskání ve starých stromech.
Probrala jsem se na zemi daleko od postele, byla jsem celá spocená a zmatená. Matrně jsem se snažila najít mobil, abych zjistila, kolik je. Nakonec jsem vlezla do postele a koukala do strapu. Co asi ten sen znamenal?

A je to tady! Budík mi řinčel snad hlasitěji, než kdy dřív a srdce bylo, jako o závod. S nechutí jsme vylezla z postele a koukla se na sebe do zrcadla...moje vlasy si zase usmislely, že budou vypadat, jako hnízdo a moje oči, že změní barvu na rudou. Protáhla jsme obličej a civěla na sebe do zrcadla. ,,Já teda vypadám! Jako po flámu." Dveře do pokoje se rozrazili a Sarah vlezla do koupelny. ,,Musíme jít! Honem.." Chytila mě za ruku. ,,Dobré ráno Bet, jak ses vyspala? Špatně? Jakto?To je mi líto, ale byl to jen sen." Předstírala jsem rozhovor, aby Sáře došlo, že takhle se rozhovor nezačíná. ,,Tak když si to takhle obila můžeme vyrazit?" Koukla na můj výraz. ,,Fajn. Chceš mluvit o svým snu?" ,,Jo." ,,Tak až o cestě..času na řeči bude dost až tam dorazíme." Sarah je prostě nenapravitelná. ,,Fajn a můžu se převlíct do něčeho normálního?" Otráveně se vrátila. ,,Tak dělej! Cos dělala celou dobu?" ,,Vstávala?" ,,OMG!" Ten její nepříčetný výraz bych vám přála vidět...
Letěli jsme chodbou, jako blázni. ,,Kam to vlastně jdeme?" Zajímala jsem se. ,,Do jednoho salónu poblíž." Co? ,,Objednala jsem ti speciální péči o pleť a líčení." ,,To tam jako ztvrdnu celej den?" Koukla jsme na ní. ,,Jasně." ,,Počkat a co škola?" ,,Nejdeš do ní." TWL! ,,To mi taky došlo, ale kdy si dopíšu sešity?" ,,Můžeš myslet na něco jinýho než povinosti?" Koukla na mě.. ,,A něj?" Zavrtěla jsme hlavou. ,,Fajn."
Po pár minutách rychlé chůze jsme konečně dorazili do salónu. Právě otvírali. ,,Jste tu přesně na čas." Vítala nás jedna paní. ,,Kamarádka se nemohla dočkat." Řekla Sarah. Vrhla jsme po ní vražednej a zároveň nechápavej pohled...teď si říkám, že to muselo vypadat dost zajímavě a hloupě. ,,Tomu věřím." Pokynula a pozvala nás dál. Kolem byli všude zrcadla a dlaždičky všech barev. ,,Posaďte se." Řekla a ukázala na luxusní, červené, kožené křeslo. ,,Jsi v dobrých rukou." Řekla Sarah a odešla. Celý den jsem pak byla v péči odborníků....

Kolen šesté večer se Sarah uráčila přijít pro mě. ,,Co jsem dlužná?" Zeptala se směle. ,,2360KČ mladá paní." Řekla sladkým hláskem jedna z kadeřnic. To je vtip? ,,Zajisté. Sarah jí podala dva litry a 400 k tomu. ,,Drobné si nechte." Pak mě vyvedla ven. ,,Tolik?" Otočila jsme se na ní. ,,Neboj vzala jsem trochu z tvejch úspor." Mrkla na mě. What?
Už jsme zase šli někam jinam. ,,Kam míříme tentokrát?" ,,Pro šaty...nechceš doufám na večírku tancovat v džínách, že ne?" ,,OK." Dorazili jsme do zapadlého obchůdku. ,,Dobrý večer." Pozdravili jsme. Jednání bylo rychlé-Sarah mi objednala a předem zaplatila fialové šaty na míru, takže nám je prakticky jen předali. Venku před obchodem jsme čekali už několik minut na Jaimeho, který slíbil, že nás vezme. ,,Lásko!" Zamávala na něj. ,,Ahoj. Nečekáte dlouho?" Měla jsem chuť mu říct, že jo, ale Sarah mě předběhla. ,,Ne. Přijel si přesně na čas."
V mém pokoji bylo uklizeno a postel byla někde v trapu..jen doufám, že se mi pak vrátí. U zdi stál stůl s občerstvením, místo lustru diskokoule a kolem světla na ní mířící. Pod stolem bylo víno, šampaňské a ještě něco tvrdšího. Šli jsme hned d koupelny. Převlékla jsem se do šatů a Sarah mi upravila líčení. Půl hodina utekla, jako voda a za chvíli začali přicházet hosté. Byla jsem jako na trní. Vyhlížela jsme Marka a srdce mi bylo jako o závod. ,,Tak já dojdu pro Jaimeho a ty zatím...dýchej." ,,Jasně! Chce to klid." Upravila jsme si šaty a šla se bavit. ,,Přesně!!" Nádech, výdech...
Pak jsme ho uviděla ve dveřích a klid byl v háji. Pochopitelně jsem neměla v plánu s Markem mluvit, ale kdyby ke mě přišel problém by byl vyřešen.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 bajus98-motýl:D bajus98-motýl:D | 20. dubna 2013 v 21:01 | Reagovat

hezkýD:

2 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | 20. dubna 2013 v 22:28 | Reagovat

sice trochu delší, ale těžko se přestává;)

3 bajus98-motýl:D bajus98-motýl:D | 21. dubna 2013 v 10:55 | Reagovat

se nedivím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama