Co s lidmi dělá láska

7. května 2013 v 19:21 |  krátké (do 3dílů)
Na úvod bych chtěla říct, že se jedná o přibarvené a upravené zkutečnosti. Jde vlastně to, jakou bych udělala realitu, kdybych mohla.


Jmenuji se Jess a chtěla bych se svěřit s jedním příběhem o lásce....jde o mé dva známé-kamarádku Pam a kluka z vedlejší třídy Dicka. Poznali se...myslím jako doopravdy poznali na jednom výletě se školou. Každý z jejich okolí poznal, že to asi bude víc než přátelství....jenže s návratem zpátky se vše vrátilo do starých kolejí-aspoň to tak vypadalo.
Jenže Pam se zamilovala a když říkám zamilovala tak tím myslím, že v tom byla až po uši. Většinou se mi s tím svěřovala a prakticky všechno by udělala pro to, aby byli spolu. Byli spolu jednou venku a víc se poznali, jenže to bylo od onoho výletu vše....až do dneška.
Přišli jsme do školy a vše bylo, jako normálně. Šli jsme jen na chvíli do B a to, co jsme tam uviděli nás opravdu hó´dně překvapilo-Dick měl na sobě košili!! A nebyla to taková nějaká imitace, ale pravá nefalšovaná košile!! Proč to bylo tak zvláštní? Vždyť spousta kluků přece běžně košile nosí. Jenže Dick byl velmi vášnivý metalista a nic podobného, jako košile prostě nepřipadalo v úvahu! Asi všechny to pořádně překvapilo...zvlášť jeho kámoše. ,,Ehm...Pam? Vidíš to, co já?" Klepala jsem do její ruky. ,,Notak!" Sikla na mě. ,,Jo vidím..O co jde?" Cedila slova přes zuby. Až když jsme vyšli nahoru před naší třídu, jsem jí mohla říct, co jsme chtěla. ,,No já jenom, že METALISTI takový věci prostě nenosej.." Koukla jsem na ní, aby jí to konečně docvaklo. ,,No a c..... Počkat! Ty myslíš, že to udělal jako kvůli mě?" Koukala zaraženě. ,,No to je překvápko! Jasně, že jo." Bylo vidět, že se trochu červená. ,,Stejně si myslím, že to je jen tak..třeba sázka víš." ,,Tak víš, co? Dneska jde s kluka ven a jim říká všechno... takže když bych ho sledovala zjistím, co to znamená." ,,Jasně a při tvý nenápadnosti to bude hračka...ŽE?" ,,Dám si pozor."
Hned po škoIe vyrazila na autobus. Věděla jsem prakticky vše o jejich scházení- vždy ve stejnou dobu a na tom samém místě. Stačilo se tam jen chvíli před setkáním schovat a bylo jasný, že se dozvím vše. Za chvíli jsem slyšela smích-to jsou oni. ,,Co to jako dneska mělo bejt!" Smál se jeden z jejich party. ,,Co myslíš?" Ále! Strčil do něj. V tu chvíli stáli před křovím,kde jsem byla schovaná...fakt jsem se bála, že spadne na mě. ,,Ta košile? No tak měním vizáž." Řekl povrchně..jako by měl nadhled. ,,Notak! Tohle MY neděláme! Tohle oblečení prostě nenosíme." Chvíli bylo ticho. ,,Takže, co za tím stojí?" ,,No tohle dělá s lidma láska." Řekl. Měla jsem co dělat, abych nevypískla radostí, tak jsem se kousla do ruky, abych tomu zabránila. Rozhodně jsem nechtěla být odhalena. ,,Wochochó!" Zasmál se další. ,,A kdo to je?" ,,Jedna holka ze školy..." Řekl tajemně...pak jsem si uvědomila, co když to je někdo jiný. ,,Nebudeš to pře náma tajit, že né!" Zavrčel jeden nedočkavě. ,,Krásná, mladá, hodná,..." ,,Zadrž! Buť konkrátní a řekni jméno!" Vykřikl ten samý. ,,Je to Pam." ,,Oooou! Jako fakt? Tak co se to tam dělo?" Tak si říkám, že jsou horší jak holky...drbny jedny. ,,Nic....ale pracuju na tom, aby bylo." ,,Ty ná Don Chuane!" Zařechtali se ostatní. Pak už se jenom strkali a škádlili, moc jim rozumět nebylo a tak, když už byli v bezpečné vzdálenost, jsem se vzdálila.
Za pár minut jsem doběhla k Pam a všechno jí přetlumočila. Potom následovalo pár minut Juchů a Yes, až začala skákat po místnosti. Za lehkou půlhodinku se vzchopila a začala vnímat. To jsem ještě netušila, že tohle vše akorát zkomplikuje. Počínaje dalším dnem se do něj ještě víc zbláznila, myslela jen an něj a snad pokaždé umírala, když ho viděla. Byla do něj zblázněná. Já jsem musela na měsíc odjet na Slovensko s rodiči a to byl poslední hřebíček do rakve.
Když jsem se vrátila jela jsem hned k ní. Na mobilu, co doma zůstal jsem měla přes 100 smsek s voláním o pomoc a žádáním, ať přijedu. Vyrazila jsem za ní..... ,,Pam? Co se děje?" Bouchala jsem na dveře, ale ona neotevřela. Věděla jse, že by byla schopná si něco udělat, takže mě nějak chytil adrenalin a vyrazila jsem dveře. Ze shora jsem slyšela vzlikání. Přišla jsem k ní a vyděla jse, jak byla zničená. Ležela na zemi, měla červené až rudé oči a krčila se. ,,Copak se stalo?" Sedla jsem si k ní, aby se mohla opřít. ,,To Dick!" Vzlykala dál až s sebou cukala. ,,Pam. Co ti udělal?" ,,Právě, že nic. Ani si mě už nevšímá!!" ,,Notak!" Hladila jsem jí, ale moc to nezabíralo. ,,Víš, co? Tohle s lidma dělá láska! Je to ojako mor! Ze srdce se ti šíří všude, až zasáhne mozek. Je mi z toho zle! Je mi zle z lásky!" Prskala kolem sebe.
Den na to jsme ve škole vyděli, jak se Dick baví s jinou. Pam to vážně zasáhlo. Už nevěřila, že kdy něco bylo, že kdy něco mohlo být. Nedalo se nic dělat...musela jsem zasáhnout já-ostatně, jako vždycky, že? Vyrazila jsem za Dickem hned po škole. Většinou nebýval sám, takže jsem měla štěstí. ,,Promiň, Dicku?" Doběhla jsem ho. ,,Ahoj Jess, co se děje." Tvářil se smutně. ,,Ehm...jak to jen říct? Pam je do tebe blázen." ,,Pff!" Vyprskl. ,,Dicku to není sranda!" Měla jsem chuť mu jednu vlepit. ,,Já vím...jenom, že já do ní taky." ,,No nechováš se podle toho...zřejmě." ,,Poslouchej!" Chytil mě za ruku. ,,Řekni, co pro ní mám udělat a já to udělám." ,,Jako fakt?" ,,Opravdu. Víš já pořádně nevím, co se při...no prostě v týhle situaci dělá.." Tak bude to lehčí, než jsem si myslela. ,,Víš, podle mě bys měl přijít za ní...a já nevím...povídat si." ,,A to zabere?" Koukal na mě. ,,No to nevím...ona na tom byla dost špatně. Ona si myslím, že jí nemáš rád." ,,Takže pro to byla tak divná poslední dobou?" ,,Jo! Nechápu, že tě nenapadlo se jí zeptat, když říkáš, že jí má rád." ,,Laskavě mě nepoučuj, jo? Já nevím, co se dělá v takový situaci." ,,Stará se o svou lásku...v tomhle případě o Pam." ,,Proč se mám o to starat já? Tobě to Pam neříká?" ,,Dicku, to víš, že říká...jenže ty by ses měl o ní zajímat! Měl bys o ní jevit zájem." ,,Popravdě já se bál...jo je to divný, že mám strach. Víš kolem ní se motá spousta lepších, hezčích kluků...proč by chtěla mě?" ,,Třeba jí na těhle věcech nezáleží...neříkal si sám, že na vzhledu nezáleží? Drkla jsem do něj. ,,Myslel jsem lidem, jako mě...co si nemůžou moc vybírat. Lidi, jako Pam by si měli vybrat podle...." ,,Podle srdce." Mrkla jsem na něj. ,,Takže teď ti radím vyraž za ní a naprav, co si zpackal, jo?" ,,Dobře. Díky." ,,Jdi už!" Strčila jsem do něj.

Dick: ,,Pam?" Klepal jsem na dveře. Vědel jsem, kdy přijíždí a normálně by byla doma. Rohlédla jsem se kole...nezbylo ni jiného, než jít na autobus. Cestou jsem jí viděl...s Ianem. Napadlo mě akorát jim zamávat. ,,Ahoj." Připletl jsem se k nim. Nazdar." Znal jsem ji moc dobře, abych veděl, že to znamená naštvání. Byl jsem docela nervózní...vlastně byl jsem nervózní jen s ní. ,,Ehm. Múžeš jít na chvíli se mnou?" Chytil jsem ji. Viděl jsem moc dobře překvapení obou. ,,O co jde?" Řekla, když jsme zašli za roh...Ian stále čekal. ,,Dobře. Pam..já...mám tě rád." Chytil jsem jí. ,,Ale pochopím, že chceš asi bejt s Ianem." ,,Co? To ne! My jsme jen kamarádi!! Vždycky jsme byli..." ,,Takže spolu nechodíte?" Divný..popravdě Ian byl všechno, co já ne-hezký, chytrý, oblíbený a prostě všemi respektovaný. ,,Jasně, že ne. Ty si říkal, že mě máš rád?" ,,Tak nějak." Usmál jsem se. Pak přišel Ian. ,,Hale asi bych vás měl nechat...hodně štěstí." Poklepal mě po zádech. Vždy jsem si myslel, že jsme spíš přirození nepřátelé, než tohle.
,,Dicku takže, jak to teda je?" ,,Prostě se mi líbíš...vím, že je brzo na nějaké závěry, ale mohli bychom to zkusit?" ,,Oo Dicku!" Pam se mi vzhla kolem ramen. ,,To víš, že jo."

Jessica: Pár dnů od té doby spolu začali chodit. Celá škola to pochopitelně očekávala a uzavírali se sázky, ky a jak....jenže nikdo nečekal, že jim to opravdu vydrží. Den, co den si mysleli, že je to jen takový dočasný románek..OMYL!

Jak bych jen tento příběh dokončila z hlediska třetí strany? Snad jen slovy: A tohle s lidmi dělá láska...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Přečteno (klik).

Ano. 100% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama