Dobrý skutek

24. května 2013 v 18:38 | WhitEvil |  moje názory
Nedávno jsem byla na autobusové zastávce a krátila jsem si čas pozorováním ostátních lidí kolem. Kousek ode mě stála parta dětí (3.-5. třída). Sledovala jsem, jak se hádala holka s klukem o nějaké peníze a pak se do toho připletla kamarádka té holky. Nějak se to zvrtlo a začali do sebe mlátit větvema a....známe kluky.... on jí švihnul fakt hodně. Pak jsem viděla ten její zoufalý výraz a vlhké oči. Moc dobře znám ten pocit, když se vám chce brečet, ale zároveň se nechcete ztrapnit, tak děláte to jediné, co to jakž takž může zakrít. Začala se smát, i když to moc nepomáhalo. Bylo mi jí tak líto, ale brzy se oklepala.
Přijel autobus a ona začala zběsile hledat v peněžence....tky moc dobře znám. To pak zjistíte, že vám to kapesný furt leží na stole a musíte se spolehnout na dobrosrdečnost ostatních. ,,Já nemám peníze. Pučíš prosím?" Ohlédla se na kamarádku, která se, jako 1. hádala s tím klukem. ,,Sorry, ale ne." To je ta nejstarčí výmluva! Kdyby je fakt neměla, klidně by ukázala peněženku a hlavně by předtím nelízala zmrzlinu. Otočla se tedy na další kamarádku. ,,Mám jen 3 koruny." Ta už peněženku ukázala. ,,Promiň."
Bylo mi líto, že jí nikdo nepomohl. Já v týhle situaci bývala dost často a byla jsem tak vděčná za pomoc. ,,Tak asi ahoj." Sklopila hlavu. ,,Budu muset jít pěšky." Jelikož si říkala o devět korun, předpokládala jsem, že bydlí až v další vesnici....kolem 10ti km. A jelikož mám teorii, že dobro se vám vrátí, rozhodla jsem se jí pomoct. ,,Kolik chceš?" Otočila se. ,,Devět korun." Řekla tiše. ,,Jezdíš každý úterý takhle?" ,,Jo." Vyhrabala jsem peníze. ,,Tak tady máš." ,,Díky."
Měla jsem z toho dobrý pocit. Sice jsem si vědoma, že se mi ty peníze nemusí vrátit.....ale za ten pocit to stálo! Asi to začnu dělat častěji...chci pomáhat víc!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama