Slzy v očích, vítr ve vlasech, oheň v duši a nohama pevně na zemi (6)

4. května 2013 v 14:35 |  Slzy v očích, vítr ve vlasech, oheň v duši a nohama pevně na zemi

,,Vážně? A k-k-kde...v jaký zemi, že to je?" ,,Ám..v.." Znělo to, jako by jsem ho pěkně zaskočila. ,,V Anglii?" ,,Ptáš se nebo odpovídáš?" ,,Jasně, že odpovídám!" Rozhodně tu nebyl jen tak... ,,Už sis tu našel nějaké přátele?" ,,Ne...ještě ne." Za rohem se vynořil Mark, musela jsem to nějak ukončit. ,,Timmy..já už musím jít, takže se uvidíme zítra. Ahoj." ,,Ehm..ahoj." Odstrčila jsem ho a zrychlila jsem krok k Markovi. Hlavou jsem nervózně naznačovala, aby se vrátil. Rozhodně by mi neprospělo, kdyby nás Timmy nebo někdo z nich viděl. ,,Co to děláme za šaškárnu?" ,,Myslíme si, že na nás ředitel nasadil ty nový." Zašeptala jsem. ,,Proč by to dělal?" ,,Protože porušujeme pravidla?" ,,A porušujeme? Láska přece není proti pravidlům..." ,,Žel bohu je...aspoň ta naše." ,,No tak to je úžasn." ,,Neboj mi už máme plán, jak je přechytračit." ,,A?" ,,Sarah vymyslela, že to s nima budeme hrát. Prostě uděláme, že jsme jim skočili na špek, ale přitom nesmíme nic důležitýho prozradit." ,,Nemyslíš, že by to mohlo mít opačný výsledek?" ,,Mohlo, ale když si dáme pozor tak to vyjde." Bylo vidět, že mi nevěří.
,,Co máte udělat, pokud objevíte tent jev, slečno?" Promluvil na mě učitel, když jsem zase začala vnímat. ,,No..."Koukla jsem na tabuli a uviděla nějaký psaní v latině, kterýmu jsem rozuměla asi tak, jako rozumí moucha dojení. ,,Uteču?" ,,Tak vy byste utekla, když by se třeba u vašich známých objevil jen Ladeila? To by nebylo nejlepší řešení, když vezmete v úvahu, že tento jev je znakem způsobilosti." Co to SAKRA mele? ,,Máte někdo jiné řešení než Asherová?" ,,Zobrazením tohot jevu by se ukázalo povýšení na Mastera jevu a tudíž by bylo vhodné to říct někomu způsobilejšímu...třeba vám neb panu řediteli." Promluvila Rose-další nová. ,,Samozřejmě! Výborně sležno! Máme všichni otevřenou učebnici na straně 189 a vypíšeme si výpisko, ano?" Rychle jsem to nalistovala a zděsila jsem se. Viděla jsem, jak se ten jev projevuje. Bylo to tak hrozné. Obrázky znázorňovali projevení u všech živlů...u ohně to bylo nekontrolovatelné vzplanutí, u vody zmodrání obličeje a zvlhčení kůže-nybylo to, jako byste se spotili, ani jako by vás někdo polil..bylo to něco jiného. Otočila jsem stranu a na ní byla země-z vašeho těla se stane něco, jako obrovský kámen, hlínu aněco divnýho. Pak jsem koukla na vít...stane se z vás něco...budete obklopení obrovským tornádem. Bylo to tak děsivé.
Po hodině jsem šla do pokoje za Sárou-chtěla jsem s ní o tom mluvit. ,,Sáro?Tak otevři! To jsem já!" Dveře se otevřeli sami. ,,Sáro?" ,,Jo." ,,Děje se něco?" Koukla jsem na ní...byla bledá. ,,Je mi jen trochu špatně." Držela se za břichno. ,,Co potřebuješ?" ,,Už si slyšela o tom jevu Laidel?" Koukla na mě. ,,Jo proč? ,,Nepříde ti to divní? Objeví se tu 4 nový lidi a pak to začneme probírat?" ,,Co tím naznačuješ?" ,,Že tu možná nejsou proto, aby nás sledovali, ale proto že jsou to ty Masteři." Sarah se chytila za břicho a sklonila se. ,,Tak přesně to chtějí, abychom si mysleli! Nesmíš jim to uvěřit." ,,Musíš být pořád tak zahleděná do tý svý teorie?" ,,Ne, ale nechi aby se komukoli z nás něco stalo...ty snad jo?" ,,Ne! Proto už budu hrát jen sama za sebe." Naštvala mě a tak jsem bouchla dveřma. Proč mi nevěří, že ta teorie o jevu Laidel je pravdivá?

Někdo: Jered, Rose, Timmy a Konnie byli nasazeni už před týdnem a možná začali trochu pokročovat, ale nebylo to takový, jak jsem čekal. Měl bych se do toho vložit a taky, že to udělám, když se do tří dnů nepotvrdí, co jsem řekl. Byl už jsem kvůli tomu několikrát u ředitele, ale on si myslí, že je pořád lepší nasadit na ně někoho, kdo je pořádně nezná, někdo komu se budou svěřovat i s věcma, co by třema mě nemuseli chtít říct.

Alizabeth: Sedmá se blížila a já se připravovala před zrcadlem. Za pár minut jsem byla hotová a šla jsem za Markem. Samozřejmě čekal už na chodbě. ,,Jak se máš, Bet?" Přejel mi po vlasech. ,,No vlastně sorry..." Zarazil se. ,,Ne! Kašli na to!" Nechápal mě. ,,O co jde? Vždyť přece nemáme dávat najevo, že..." ,,Marku!Dost... Oni nás nesledují." ,,Takže jsem odmítnul pozvání k Timmymu jen pro nic za nic?" Usmála jsem se a pokrčila rameny. ,,OK. No takže když už se nic neutajuje můžem tam jít, ne?" ,,Dobře a kdy to bude?" ,,Zítra večer." ,,Počkat to už je zas pátek?" ,,Jo." Smál se na mě.
Šli jsme ven a seděli jsme před školou na trávě. Povídali jsme si přes hodinu než mě Mark konečně políbil. Bylo to tak jemné a zároveň vášnivé...nikdy jsem nic takovéhonecítila. Polilo mě horko. Jako by to mělo trvat věčně.

Někdo: Když jsem je tam tak spolu viděl a poslouchal, měl jsem sto chutí vyletět z křoví a namlátit jim oboum. V tu chvíli jsem se rozhodl-půjdu na ten večírek taky a tam zakročím! Nemůže to být tak těžký. ,,Bet! Já tě miluju." Promluvil Mark. Fuj! Jak se mi udělalo zle. Jak se jen může ehm... vzduch a země? To odporuje pírodním zákonům! Tfuj! Je mi z nich na nic. A co teprv ta Sarah a Matt? To je nechutné!
Odplížil jsem se z křoví šel jsem vše říct Timmymu, ale stalo se něco divného! Šel jsem k jeho dveřím a uslyšel hlasi. Zrovna jsem chtěl vejít, když jsem rozpoznal hlas Sáry. Rozhodl jsem se je chvíli poslouchat, než to překazím. ,,Matt po mě chtěl...chtěl, abych se s ním vyspala!"Řekla a zalykala se. ,,Sáro?! Tys..." ,,Né! Rozhodně ne!" ,,Takže jste to spolu ukončili?" Háá! A máme tu příznání! Doufám, že to aspoň nahrává. ,,Asi jo. Já ještě nevím, co chci." ,,Proč bys byla s ohněm, když tu máš mě! Vodu...tak je to správně." Tomu Timmy říká zjistit, jak na tom jsme a stáhnout se? To si dělá srandu? ,,Timmy?" Vtrhl jsem ,,Co tu děláš?" Přil jsem právě v čas. ,,Chtěl jsem se domluvit na tom vřerejším večírku." ,,A?" ,,O samotě!" Vykřikl jsem. ,,Tak já půjdu. Ahoj." Rozloučila se Sarah a odešla.
Když se za ní zavřeli dveře, promluvil jsem. ,,Tomu říkáš vytáhnout z ní, co potřebujeme a ukončit to?" ,,Tak jsem so doo toho opřel a co má být? Snad nežárlíš..." ,,Ne. Doufám, že to máš aspoň nahraný!" Zvedl ruku a vní držel malu krabičku. ,,Fajn. Teď ještě dostat to z Marka a Bet..." ,,To bude v pohodě! Přijdou na ten večírek a mi sem nastražíme kamery." ,,To si myslíš, že kamery zachytí zvuk?" ,,Ne. Ale tak nějak se kolem nich mihnu a umístím někam na ně odposlouchávání. Mezitím je bude poslouchat zástupce a ředitel bude sedět na kamerách." ,,No vymyšlený to máš dobře...jen, aby to vyšlo." ,,Samo, že to vyjde." To je teda uklidnění.

Alisabeth: ,,Lásko? Někdo se na nás dívá." Promluvila jsem, když jsem si toho všimla. ,,Tak ať! Závidí." Líbal mě dál. ,,Ale ty to nechápeš! To je někdo jiný! Někdo, kdo nás sleduje." Po chvíli mě pustil. Vyletěl, ale ta osoba už byla pryč. ,,Nic tu není...můžeš bejt v klidu. Fakt." Kývla jsem. ,,Už stejně radši půjdu." ,,Půjdeš? Udělal jsem něco?" ,,Ne, Marku já....já..nechci, aby se ti něco stalo." ,,Dobře tak já tě dobrovodím." Zvedl mě ze země. ,,Tak jdeme." Chytil mě za ruku a odešli jsme spolu do pokoje. Pořád jsem musela myslet na to, kdo nás sledoval. Byla jsem rozhodnutá to zjistit. Věděla jsem, že to nebyl nikdo z nových a tak mi bylo jasný, že Sarah prostě pravdu neměla. Převalila jsem se v posteli a zabořila obličej do polštáře, abych usnula.
Když jsem ráno otevřela oči, nebudil mě budík, ale klepání na dveře. Otevřela jsem ještě rozespala a Sarah mi vběhla do pokoje. ,,Můžeš mi říct, proč se mi vyhýbáš?" ,,Já se ti vyhíbám? To kvůli tomu, že nedokážeš přijmout zkutečnost, že nemáš pravdu." ,,Já bych to klidně uznala,a le mám pocit, že jsem udělala chybu." ,,Co si provedla?" ,,Když si tu pro mě nebyla šla jsem za Timmy a řekla mu....něco." ,,Cos řekla?" Koukala jsem na to, jak se jí vlhčí oči. ,,Že po mě Matt chtěl sex!" OMG! ,,To si měla přijít! Pomohla bych ti." ,,Nechtěla jsem ti kazit štěstí!" ,,Tím chceš říct, že ti moje štěstí kazí plány nebo co?" ,,Ne. Jenom, že Timmy vypadal, že je nadšenej z toho, že jsem mu to řekla." ,,No a? Ty si prostě musíš stát za svým!" To už bylo moc. ,,Ne...ale pravda to je! Věř mi." ,,Už nemůžu! Někdo nás včera totiž sledoval a víš, co? Nebyl to nikdo z nováčků!" ,,Fakt? A kdo teda?" ,,To ještě nevím..." ,,Samozřejmě, že nevím!" Už chtěla odejít. ,,Počkej! Jak to teda máš s Mattem?" ,,Já nevím....asi si dáváme pauzu." Pauzu? ,,Proč to neukončíte?" ,,Protože se mi pořád líbí.." Pokrčila rameny a odešla. Tak to bylo teda odhalení!

Někdo: Ředitel si mě ráno vyžádal na naléhavé jednání, takže jsem se moc nevyspal. ,,Dnes se koná ten večírek a tak musíte splnit svůj úkol. Budu vás mít na obrazovkách a budu vás odposlouchávat a když se vše potvrdí musíte je pochytat." ,,Pochytat? To jako..." ,,Musíte zabránit tomu, aby utekly ze školy!" Kývl jsem rozpačitě. ,,Jen co se to potvrdí, nenápadně a bez rozruchu je odvedete z místnosti. Venku bude čekat Rose a Timmy." ,,Jasně, chápu." ,,Nesmíte nic zkazit! Musí se to podařit. Jste si toho vědom?" ,,Ano." ,,Výborně."
Pak jsem se vrátil na hodinu. Nemohl jsem uvěřit tomu, že se do mě vkládá taková důvěra. To já teď můžu navrátit pořádek a řád.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 bajus98-motýl:D bajus98-motýl:D | 5. května 2013 v 15:46 | Reagovat

hezký, ale napínaví :D

2 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | 5. května 2013 v 16:10 | Reagovat

njn. konečně se to rozjelo..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama