Slzy v očích, vítr ve vlasech, oheň v duši a nohama pevně na zemi (7)

9. května 2013 v 14:15 |  Slzy v očích, vítr ve vlasech, oheň v duši a nohama pevně na zemi

Alizabeth: Konečně tady byl ten večírek. Byla jsem domluvená s Markem, že se sejdeme chvíli před začátkem a na půlhodiny se někam zašijem. I přes to jsem chtěla vypadat neodolatelně. Vyšla jsem ze dveří a Mark už čekal na chodbě. ,,Ahoj. Tak kam razíme?" ,,Co třeba na půdu školy?" Řekl tajemně. ,,Kam že?" Usmál se. ,,Původně jsem chtěl jít ven, ale včera jsem objevil něco fakt hustýho!" Měla jsem trochu nahnáno, ale šla jsem.
Po absolvování pěti poschodí mě to přestávalo bavit. ,,Můžeš mi říct, jak dlouho ještě půjdeme?" Řekla jsem zadýchaně. Měla jsem toho plný kecky. ,,Už jen chvíli. Mám tě nést?" Asi to tak nemyslel, ale znělo to, jako bych byla nějaká slabá a on velkej silák. ,,Né to už dejdu." Řekla jsem a vyrazila ještě rychleji, než on. ,,,Hej!" Běžel za mnou. Konečně jsme doběhli na místo. Za tu cestu to stálo. Rozhlédla jsem se, před námi byli dveře poseté pavučinami a na klice otisk od ruky-Mark. Otevřela jsem a uviděla hromady knih-většina z nich byla prorockých. Místnost osvětlovalo jen jedno střešní okno. Bylo tam dost špatně vidět a tak jsem občas šlápla na nějakou z knich a podobné věci na zemi. Mark vzal jednu s názvem: Přelom. ,,Co je to?" Nechápala jsem, proč vzal zrovna tuhle, přeci tam byla spousta knih s mnohem zajímavějším názvem. ,,Přečti si to...." Podal mi ji do ruky a já četla nahlas. ,,Proroctví praví o datu 12.5. ovšem roky se často liší. Většinou se povídá o roce 2013 nebo 2015. Proroci všech staletí předpověděli, že právě v tento den se započneboj. Jasným úkolem boje je vyvraždit všechny přívržence lásky mezi živly." Po zádech mi naskákala husí kůže. ,,Pokračuj." Pobídl mě Mark. ,,Před pronásledováním se koná výslecha odposlouchávání všech. Jakmile se projeví známky zrady, bude jednání Mastera ohně už nezastavitelné. Otázkou všas zůstává, zde se tato proroctví naplní nebo zaniknout, jako spousta dalších." Mark se ani nepohnul, ale já se třásla. ,,Co je tam dál?" Zeptala jsem se třesoucím hlasem. ,,Další informace a detaily. Kolikátýho je dneska?" Řekl, jako by tomu vážně věřil. ,,Je 10. ....10.5. 2013. Myslíš, že se to vyplní?" ,,Nevím. Jestli jo, tak jsme nahraní. Kdo je vůbec Master ohně?" ,,To kdybych tak věděla... Myslela jsem si, že je to Jered, ale teď si nejsem tak jistá." ,,Měli bychom se dneska mít na pozoru. Musíme chodit všude spolu." Vzal mě za ruku a šli jsme dolů.
Už z chodby jsem šlyšla hudbu a mích. U Timmyho bylo pěkně nabito. Vešli jsme. První, čeho jsem si všimla, byla Sarah a Matt. Chtěla jsem jí všechno říct, ale ne před Mattem. Prostě jsme se k nim přimíchli a až se naskytne příhodná chvíle řeknu jí to.

Někdo: Od ředitele, který mě nabudil, jsem vyrazil přímo k Timmymu. Vzal jsem za kliku a vešel. Chvíli trvalo, než jsem si zvykl na všechna na světla kolem. Když jsem uviděl Sáru blížil jsem se k ní. V uchu jsem uslyšel ředitelovi pokyny. ,,Hlavně opatrně! Pamatuj, že musíme všechny držet pohromadě, abychom se nezmílili." Promnul jsem si ruce a šel k nim.

Alizabeth: Byla jsem pořád na pozoru, kdyby se někdo k nám blížil. Tancovali jsme těsně vedle Sáry, abychom měli jistotu, že se neodloučíme. Neustále jsem se koukala po ostatních, jestli se neděje něco podezřelého. Jereda jsem nemohla nikde najít. Pak jsem spatřila Jaimeho, jak se k nám blíží....jako bych pojala podezření. ,,Ahoj." Řekl a přišel k nám. ,,Jaime! Dlouho jsem tě neviděla." Vyjekla Sarah. ,,No potřeboval jsem být chvíli sám." Nevím proč, ale najednou jsem se oklepala-dala se do mě zima. ,,Jsi v pohodě?" Chytil mě Mark. ,,Nevím." Měla jsem žaludek, jako na vodě a hlava mi třeštila. ,,Tak mi se jdeme napít. Poďte taky." Navrhl Mark a vzal Sáru za triko, aby jí dostal od Jaimeho....asi jo napadlo to, co mě.

Někdo: ,,Jdou pro pití, co mám dělat?" Řekl jsem do mikrofonu. ,,Jdi s nima! Buď, jako jejich stín...hlavně je nenech rozdělit! Potřebujeme úplně všechny a to najednou." ,,Kde jsou ostatní?" ,,Připraveni venku před dveřma. Hlavně je nespusť z dohledu! Teď vše záleží jen a jen na tobě." ,,Rozumím." Vydal jsem se tedy taky napít.

Alizabeth: Už to vypadalo, že jsem vyhrály, ale to byl OMYL! ,,Jdu s vámi." Vyhrkl Jaime. Jak jinak...toho se jen tak prostě nezbavíme. ,,To je pro tebe." Podal Sáře kelímek s lahvičkou. ,,Nechci se opít...nebudu pít alkohol." Řekla přesvědčivě. Chytrá. ,,Neřekl jsem, že je to alkohol." ,,Ne? A co to teda je?" ,,Alkohol...ale slabej." Podával jí kelímek. ,,Tady, zlato." Matt čapl limonádu a podal jí Sáře. Ta se ochotně napila. ,,Dík." Zdá se, že tenhle plán mu moc nevyšel.
Šli jsme zpátky na parket a tančili. Jaime se nás neustále držel, ajko klíště. Pak něco Marka napadlo. Ztartíme se mu venku. ,,Lidi, půjdete ven?" Navrhla jsem a mrkla na Matta. ,,No mohli bychom...Co říkáš Sáro?" Doufala jsem, že se to povede. V tuhle chvíli jsem si byla skoro na 100% jistá, že být s Jaimem nevěstí nic dobrého. ,,,Třeba. Jen si odskočím." Asi to vypadalo divně, když jsme na ní všichni čekali u kabinky, ale co. Bezpečnost především.

Někdo: ,,Chtějí jít ven...co teď?" Panikařil jsem. ,,Hlavně hraj jejich kamaráda! Měli by mít v tebe důvěru, až se to stane. Už jsem řekl ostatním, aby šli i po tobě, ale nic se ti nestane. Má to vypadat, že si s nima, takže hraj zmatenýho." Radil mi. ,,Co s nima pak bude?" Dosatl jsem strach. Chtěl jsem všechno vrátit do starých kolejí, ale nechtěl jsem, aby někdo trpěl. ,,To se uvidí." To neznělo moc přesvědčivě.

Alizabeth: Jaime pochopitelně přišel za náma. ,,Myslela jsem, že chceš tancovat." Snažila jsem se ho odehnat. ,,Už ani ne. Asi půjdu na vzduch." Mark do mě drknul. ,,Já vím." Šeptla jsem. ,,Na koho se čeká?" Řekl, když jsme všichni mlčeli. ,,Na Sáru." ,,Tak to si počkám taky." Vypadalo to, že mu jde jen o ní...nesmíme mu dovolit dostat, co chce.
Sarah vyšla ven. ,,To všichni čekáte na mě? Dohnala bych vás." Zasmála se. ,,Chtělo se nám." Zareagoval Matt. ,,Ehm...jo." Prorval se k ní Jaime. ,,Kam vlastně jdeme?" Zeptala se a koukla na mě. ,,Tak chtěli jsme jít prostě ven a uvidíme, kde bude nejhezčí místo." Nechtěla jsem prozrazovat, že se budem prostě snažit odejít pryč od Jaimeho. ,,Dobře." Chytla se Matta, ale Jaime pořád oxidoval u ní.

Někdo: ,,Vycházejí! Opakuji vycházejí!" ,,Rozumím. Drž se u nich." Strčil jsem do Matta a šel jsem s nima. ,,Venku bude lepší vzduch." Řekla Sarah. ,,Rozhodně! Tady se nedá dejchat." Otevřeli jsme dveře a pak se na nás vrhli. Sáru chytli, jako první a hned se na oko sápali i po mě. ,,Co je?" Zařval Mark a odstrkoval je odstrkoval je od sebe. Rychle a zároveň nenápadně jsem mu podkosil nohy. ,,Jaime!" Řvala Sarah. Bet se chtěla dosta zpátky, ale Rose jí chytla. Matt se chytil Rose, zvedl se o ni a zároveň jí tím i srazil k zemi. Tím vysvobodil Bet a odtáhl pryč. Ostatní měli práci s udržením zbytku party. ,,Sáro!" Bet se otočila, než aby utekla." Ta ovšem právě kousla Rose, když se sápala po Mattovi. Chtěl jí vyrvat taky, ale Konnie a Jered jí pevně drželi. ,,Musíte vypadnout! Běžte!!" Zařvala. ,,Já vás najdu! Slbuju." Pak se otočila.
Nechápal jsem, co to dělá. ,,Jaime bacha!" Sklonila hlavu, zavřela oči a najednou z jejího těla vystříkla voda. Bylo to, jako výbuch vodní sopky. Voda nás odmrštila stranou a vyrazila dokonce i dveře od Timmyho pokoje.
První, co jsem udělal, když jsem se probral bylo, že jsem se ohládl za Markem, Bet a Matthewem. ,,Tak proto si...." Vyjekla Bet. Mark jí vzal a utíkali dál. ,,Ona je Master vody!!" Slyšel jsme jí z dálky. Pak se mi vrátili síly. Sarah veděla, že nás nesmí navést ke svým přátelům, takže běžela po schodech nahoru. Popadl jsem všechny svoje síly a vydal se za ní....

Alizabeth: ,,Neohlížej se! Ona nás dožene." Řekl Mark a uklidňoval mě. ,,Věděla jsem, že v tom měl Jaime prsty." Prohlásila jsem, když jsme vběhli do lesa. ,,Co je s Jaimem?" Divil se Matthew. ,,Podle mě to na nás narafičil on." Prozradila jsem mu. ,,Nic ve zlým Bet, ale vrhli se na něj stejně, jako na nás...nemyslím si, že by v tom jel." Řekl Mark. ,,Marku? Ty mi nevěříš? Myslíš si, že jsem blázen!" Pěkně mě to rozpálilo. ,,Teď je to stejně jedno." Zastavil mě Matt. ,,Záleží jen na Sáře...jenže, jak by nás mohla najít ona, aby nás nenašli oni." Měl by zapracovat na vyjadřování. ,,No víte, co tím myslím, ne?" ,,Jo. Máte spolu nějakou zvláštní značku nebo tak? Pomocí toho by se dalo domluvit." ,,Nic takovýho." Běželi jsme dál.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Je ten Někdo Jaime?

Ano 50% (1)
Ne 50% (1)

Komentáře

1 bajus98-motýlXD bajus98-motýlXD | 9. května 2013 v 20:17 | Reagovat

Hezký zvedlo mi to dnes náladu i když je to docela napínavé.XD

2 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | 9. května 2013 v 20:42 | Reagovat

njn a to ještě bude

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama