Snílek nebo realista

18. května 2013 v 23:52 |  mé pocity a zájmy
Když se přede mnou řekne realista, tak hned vidím pesimistu. Svět je moc zlý a realista tím pádem nemůže myslet dobře. Realista se moc neraduje za života ani nekouká na lepší stránku. Vidí jen to, co ostatní a víc se nad tím nezamýšlí....nepřemýšlí nad tím dobrým ani špatným. Realista je člověk bez názoru, protože se podřídí realitě, ostatním a okolí. Nikdy si nepředstavuje NIC, protože vše bera, jak to je. Podle mě se ani tolik netrápí a nezatěžuje tím, jak se co událo. Nemá rozhodně tolik starostí, jako ti, co se trápí se svými sny.
Snílek (jako já) si zase maluje šťastnou budoucnost hned po prvním náznaku štěstí. Snílek pokaždé vidí hned to nejlepší s občas si to i přimýšlí a dobarvuje podle sebe. Je to člověk zaslepený svými představami, že si ani neuvědomuje, jaká realita je. Často si říká, jak to bude dobré a že je čeká šťastný konec.
Příkladná situace:
Sen: Vcházím do školy. On se zase baví s houfem kluků. Projdu kolem a nich a on mě zastaví. ,,Ahoj." ,,Ahoj." Odejdeme kousek na stranu. ,,Nevysvětlila bys mi tu matiku? Moc to nechápu." Prosí. Když jsem mu učivo objasnila poděkoval a pozval mě na zmrzlinu.

Realita: Přicházím do školy. On je uprostřed rozhovoru s klukama. Seberu všechny svoje síly a pozdravím. ,,Ahoj." Ani si mě nevšimne. Sednu si do lavice a připravuju si. Vejde do třídy. Jsem tak šťastná...ale on nejde ke mě. Přichází k jiné holce. ,,Ahoj. Mohl bych tě poprosit o pomoc s matikou?" Naklání se k ní. K ní a tomu jejímu hlubokýmu výstřihu. ,,Jasně."
Po chvíli vysvětlování se odtrhl od jejího poprsí. ,,Moc ti děkuju. Jediná ze třídy to chápeš." To snad ne?

Sen: Stojím v řadě na oběd...úplně v zadu. On je zas ve předu. Zamává na mě a pustí mě před sebe. ,,Dík." ,,V pohodě." Směje se. ,,Nechtěla bys dneska ven? Kluci mě vypekli." ,,Jasně." Přikyvuju. ,,Bezva! A co oběd?" ,,Jo." ,,Super."
Zbytek dne strávíme spolu, poznáváme se a povídáme si.

Realita: V řadě na obědě jsem vzadu. On stojí na začátku a mává směrem ke mě. ,,Já?" Špetnu a divím se. ,,Notak!" Mává horlivěji. Nadechnu se a vyrazím za ním. Pak si uvědomím, že za mnou se už 4 kluci radujou a vyráží za ním. S ohromným pokřikem se dostávají vpřed. Pak se domlouvají na večeru.

A mohla bych do nekonečna pokračovat....takže snílek/realista...co je lepší a jací jste vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jací jste?

Snílek. 83.3% (15)
Realista. 16.7% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama