Dva životy (1.díl)

31. března 2014 v 19:19 | WhitEvil |  Dva životy
Někteří ještě dnes stále debatují o existenci paralelních světů, pro mě je to ale už dávno potvrzené téma. Důkaz? Ve dvou paralelních světech žiji dva různé životy.
Jmenuji se Cameron Miles a poznal jsem kouzlo paralelních světů. Cestuji mezi dvěma z nich.

V jednom světě jsem ve třídě jeden ze tří neoblíbených žáků. Naše třída kromě nás tvoří dobrý celek..bohužel nás do něj nezačleňují. Jako by s námi ani nepočítali.
Já, Joseph a Jenn jsme každý sám za sebe. Joseph je tak trochu podivný. Nikdy se nechová nereálně. Celou dobu, co ho znám, chodí oblíkaný do černé barvy. Většinou nosí mikinu s dlouhou kapucí, která mu sahá do poloviny obličeje, až se divím, že přes ní vůbec něco vidí. V létě nosí černá trička ověšená řetězy a dalšími zbytečnostmi. Vlasy má dlouhé a tmavě hnědé. Do očí jsem mu ještě nikdy neviděl, jelikož je má po většinu časy skloněné k zemi.
O vyučování se už ni neobtěžuje předstírat, že vnímá učivo. Vyrývá si něco do lavice nebo do rukou. Krev mu nevadí a podle všeho nad ním i učitelé zlomili hůl. Je to zřejmě ztracený případ. Nemluví, je takový zaražený, pohybuje se až neuvěřitelně pomalu, jako byste se dívali na nějaký film s takovým tím efektem zpomalení. Když jde do jídelny, dloube se v jídle tak dlouho, dokud není naprosto studené, zírá do stěny a odchází až, když ho kuchařky vyhodí, což bývá o hodinu nebo dvě po jeho příchodu.
Jenn je oproti němu docela jiná. Je také tichá a nemluvná, ale takovým tím jiným způsobem. Těžko se to vysvětluje, ale je vidět, že ona by chtěla mluvit, na rozdíl od Josepha. O hodinách se hlásí! Sice nikdy nic neřekne, ale to je spíše ze strachu z reakce spolužáků-nechce jim dát důvod důvod k posměchu, ne že by ho snad potřebovali.
Párkrát jsem ji i pozdravil a snažil se s ní mluvit. Já jsem vlastně jediný, s kým kdy navázala nějaký kontakt. Už ani neuhýbá pohledem, když na ní mluvím. Možná by mezi námi mohlo vzniknout i přátelství, kdo ví.

V druhém světě chodím do té samé třídy, ale přesto je to něčím jiné. Nejspíše právě tím, že i já jsem součástí té velké spolupracující skupinky, která mě v tom prvním odstrkuje. Netvrdím, že je to takhle pro mě lepší, jelikož v obou světech mě něco trápí, ale je pravda, že tady je to snazší.
Co se týče Josepha, tak ten už v tomto světě vůbec není. Nejspíše už se jeho případ nějak řeší. Upřímně doufám, že to, co s ním je, se podaří napravit a on se bude moci nějak začlenit do společenského života.
A Jenn? Tak to je právě ten háček. V tohle světě je to jen ona proti naší třídě. Za celou tu dobu, co jsem strávil v obou světech se mi bohužel nepodařilo zjistit, proč jí nemají rádi. Je chytrá, docela pěkná a není to ten typ, co by si na něco pořád stěžoval. Jenn je tady ale také mnohem víc uzavřená. Ani se nesnaží něco na jejich chování změnit. Nejspíše už se s tím smířila.
Já už jsem se s ní kolikrát snažil navázat kontakt, ale ona mi nevěří…možná proto, že patřím k těm, co si z ní při každé příležitosti utahují a dělají srandu. A já vážně netuším, jak jí přimět k tomu, aby pochopila, že jsem jiný.

Nutno říci, že každý ze světů má svůj vlastní čas, který je často někde jinde, než v jiném světě. Proto prožívám celé týdny dvakrát. V něčem je to dobré-třeba na přípravu k testům mám více času, ale zase se moc neorientuji v tom, co je za den.
A také to, co uděláte v jednom světě, má pak následky v tom druhém..a o tom jsem se přesvědčil na vlastní kůži.

A právě tady začíná můj příběh. Jak asi víte, lidé za život nadělají spoustu blbostí-některé malicherné a některé dost vážné. A mě se povedlo udělat jednu z těch největších.

Jednoho dne, když jsem se ze světa, ve kterém si mě nikdo nevšímal, dostal do světa, kde jsem byl konečně oblíbený, chytala se zrovna párty. Všechny na ní pozvali a já se stále nepřestával snažil začlenit Jenn do našeho kolektivu. Poprosil jsem tedy Lisu, aby mi dovolila í tam vzít. ,,A proč bys to dělal? Co je ti do ní?" Musel jsem vymyslet něco, co by je přimělo mi uvěřit. ,,Co já vím, bude srandu." Lisa zvedla obočí. ,,Mluvíme o tý samý holce?" ,,Jo, vy se přece umíte bavit, tak co kdybychom sehnali něco, co jí trochu.řekněme uvolní?" Už jsem mlel dost z cesty, když svolila, že to můžeme zkusit. Nejradši bych si s Jenn promluvil a zároveň přesvědčil ostatní, že není špatná a tohle byl dobrý plán…ale i ty dobré plány mají chyby. Zvláště moje plány!

PS: Minulý rok jsem psala, že pro mě mají 29. články v měsící takovou větší hodnotu a často si ty lepší články šetřím na toto čestné místo a to samé bude platit i tento rok s 20. článkem v měsíci, takže doufám, že se vyplatilo tento příběh dát právě dnes!
Snad jste spokojení.. Tento díl byl zatím jenom úvod do děje, ale již brzy se to rozjede a budete se moci pořádně začíst:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lovatics-world lovatics-world | Web | 2. dubna 2014 v 19:08 | Reagovat

Wow super :3 Doufám, že bude tenhle příběh častěji, protože vypadá zajímavě..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama