Co pro mě znamená nejvíc?

24. října 2014 v 15:51 | WhitEvil |  mé pocity a zájmy
Zhruba před dvěma týdny jsem přemýšlela, co pro mě znamená nejvíc, čeho si na světě nejvíc vážím a odpověď by se v něčem lišila od té dnešní, ale to nejdůležitější zůstává stejné..
Moje rodina. Tak asi jako v každé rodině na sebe i my někdy nadáváme, ale vždycky se udobříme. Navíc se všichni můžeme vypovídat a svěřit se jeden druhému a to se vám pak hned uleví.
Moje zvířata. Lidi v mém okolí ví, že já svoje zvířata (a zvířata obecně) miluju. V létě s nimi trávím asi nejvíce času, jsem s nima venku, třeba si u nich čtu, píšu příběhy nebo se učím.
Nejradši mám asi svého králíka, který je fakt jako pejsek, přiběhne na zavolání, na povel skočí do králíkárny a nejraději je hned u mě, většinou si ke mně lehne nebo pobíhá kolem, prolézá mi kolem nohou atd. Je to prostě můj miláček, bez ní si nedokážu představit jediný den.
Moji přátelé. Teď na gymnáziu jsem potkala spoustu nových skvělých lidí. Za některé vděčím hlavně tanečním. Ve třídě se nejvíc bavím asi s Lukym, Krystý, Vojtou a Lenkou, rozumím si i s ostatními, ale tihle mi nejvíce přirostly k srdci.
Z ostatních tříd už znám také pár lidí, bohužel se kvůli rozvrhům většinou jen míjíme na chodbách, ale vidíme se na obědě nebo po škole, tak aspoň něco.
A samozřejmě nesmím zapomenout ani na Bý, se kterou se vidíme minimálně jednou do týdne, vždycky si popovídáme o novinkách a zasmějeme se. Samozřejmě už to není tak jednoduché jako, když jsme se vídali denně, ale zase jsme si vzácnější a můžeme si pak dlouze povídat, aniž by nám došlo téma.
Pepa. Možná jsem nepoučitelná, ale jsem už zase zamilovaná a je to na mě dost znát. Lidé v mém okolí si všímají, že se teď mnohem více usmívám a jsem celkově uvolněnější a on má na tom velkou zásluhu.
Už je to dlouho, co jsem na někoho tolik myslela nebo jsem se na někoho tolik těšila, přitom se vidíme každý den.
Maličkosti. Všechny ty malé střípky štěstí, co mi udělají radost, mě také hodně ovlivňují. Jsou to opravdu jen maličkosti jako třeba, když vás pustí auto přes silnici, když vás na ulici pozdraví malé roztomilé dítě tím svým šišlavým hlasem "Dobrý den." nebo když se k vám začne lísat kotě a taky, když vás někdo pustí před sebe v řadě na oběd nebo si s vámi někdo plácne, protože jste dostali dobrou známku nebo vám naopak řeknou, že tu špatnou známku si opravíte. Prostě takové ty obyčejné věci, které vám zvednou náladu. A jakmile se dokážete těšit i z těchto věcí, budete mnohem šťastnější a spokojenější.
Vlastně mě teď obecně těší hrozná spousta věcí a snad všechno mi dělá radost. Mí přátelé vám klidně dosvědčí, že se teď více usmívám a jsem pozitivnější než dřív, což se odráží i na mých studijních výsledcích (nevěřili byste, jak moc to spolu souvisí).

Tak a to by bylo zhruba vše, co jsem chtěla napsat. Takže se loučím a snad u příštího článku nashledanou..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lovatics-world lovatics-world | Web | 30. října 2014 v 18:26 | Reagovat

Je hrozně hezký, že v dnešní době dokáže mít někdo radost jen z maličkostí, jak ty říkáš, třeba jen z toho, že tě někdo pozdraví nebo tě pustí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama