Four-leaf clover (Čtyřlístek)

30. listopadu 2014 v 23:23 | WhitEvil |  krátké (do 3dílů)
Tak jsem napsala další příběh v angličtině (opět i s překladem). Je velmi krátký, ale i tak doufám, že předá jednu důležitou myšlenku, kvůli které vlastně vznikl. Jde o to, že spousta lidí není spokojená se svým vzhledem nebo vůbec se sebou osobně a kvůli tomu právě chodí na různé operace a plastiky, ale pak už vlastně nejsou sami sebou a mění se kvůli nátlaku společnosti, aby byli přijatelnější a normální.
Once upon a time there was a four-leaf clover called Lany. Lany was so sad because other clovers had just three leafs and he was the only one who had four.
Every day he heard that he is weird and he didn´t like himself.
One day he came to a clover doctor who told him that he can have a surgery and then he would have just three leafs. Lany was happy but scared too. He wanted to be normal but something was telling him that it wouldn´t be him if he had just three leafs.
He needed to think about it. He went home and looked at the sky. Then he saw a little girl who walked around. She knelt down and said:"Look, this clover has four leafs! That´s wonderful! I am sure it will bring me luck." Then she plucked Lany and brought him home.
Suddenly Lany was glad that he had four leafs. It was the first time he was truly happy. He was an original.
Překlad: Kdysi dávno žil byl čtyřlístek jménem Lany. Lany byl tak smutný, protože ostatní jetelíčky měly jen tři listy a on byl jediný, kdo měl čtyři.
Každý den slýchal, že je divný a neměl sám sebe rád.
Jednoho dne přišel k doktoru jetele, který mu řekl, že může jít na operaci, po které by měl jen tři listy. Lany byl šťastný, ale také vystrašený. Chtěl být normální, ale něco mu říkalo, že by to nebyl on, kdyby měl jen tři listy.
Potřeboval si o tom popřemýšlet. Šel domů a podíval se na oblohu. Pak uviděl malou děvku, která se procházela kolem. Klekla si a řekla: "Podívej, tenhle jetelíček má čtyři listy! To je úžasné! Jsme si jistá, že mi přinese štěstí." Pak utrhla Lanyho a přinesla si ho domů.
Najednou byl Lany rád, že má čtyři listy. Bylo to poprvé, co byl opravdu šťastný. Byl jedinečný.

Doufám, že se vám tento krátký příběh líbil a že vám třeba i pomohl v nahlížení na sebe sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Těšíte se na Vánoce?

Hrozně moc! 0% (0)
Trochu. 100% (2)
Ani moc ne. 0% (0)
Vůbec! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama