Šťastný konec 1 část(50)

30. listopadu 2014 v 11:00 | WhitEvil |  Šťastný konec (první část)
Vernon: Když jsem vyšel dodávky, měl jsem hrozný strach. Nechtěl jsem Becky zklamat, vím, jakou jí to dalo práci, ale zároveň jsem se bál, že to nedokážu a něco zvorám.
Jako první jsem šel k číšníkům. ,,Kdo si zase ty?" Vykřikl rozhozený vedoucí, který byl hodně nervózní. ,,Já jsem tady na brigádě, ale jaksi jste mi neřekli, co budu dělat." Vedoucí si prohrábl vlasy a snažil se na něco přijít. ,,Já si myslím, že bys mohl roznášet pití, dokážeš to?" Díval se na mě jako by mě hluboce podceňoval. Takový pohled jsem viděl už tolikrát u svých rodičů. Vlastně už si ani nepamatuji, kdy mě naposledy podporovali..jestli vůbec.
Nakonec mi teda ukázali, kde je víno a šampaňské, které chtějí podávat. Pak jsem jim pomohl rozmístit stoly a připravit bar. Netrvalo dlouho a začalo se to tam hemžit. Hosty bylo pro mě těžké pamatovat si, kdo je host a kdo personál, za chvíli jsem se v tom ztrácel.
Asi po dvou hodinách se ozvala Becky, která mě vždycky nasměrovala k podezřelým. Všichni, kteří mohli mít něco společného s Corneliusem, museli mít na sobě štěnici. Občas jsem je tedy poplácal po rameni nebo do nich omylem vrazil a tak jsem je vlastně označil.
Mimo jiné jsem pořád musel chodit kolem těch namyšlených snobů, nabízet jim pití a chovat se poníženě, protože oni jsou přece něco víc, když mají tolik peněž, bože, tohle mě zabije!
Musím říct, že po nějaké té hodince už jsem byl v roznášení mistr. Nevrávoral jsem s tácem a dokonce jsem zvládl nahodit i úsměv. Občas jsem se stihl i rozhlédnout, kde jsou ostatní. Párkrát jsem zahlédl Melisu, ale vždycky samotnou, což mě docela znepokojovalo a pak jsem jí viděl, jak chtěla odejít. Řekl jsem si, že se jí zeptám, co to vyvádí, ale hned mi do ruky vrazili tác s pitím, takže jsem to musel roznášet.
Nenápadně jsme se k ní pak přiblížil a div jsem do ní nevrazil, jak se tak prudce otočila, jenže ona nic neřekla. Žádné pardon ani promiňte..nic. Jen si ode mě vzala skleničku a ještě s úsměvem dodala, že děkuje, to se vážně tak moc vžila do té role?
Sotva jsem roznesl pití, zavolal na mě vedoucí. Řekl mi, že to nějak nestíhám. Všichni totiž musí mít v ruce skleničku nebo bude zle. ,,Samozřejmě, provedu." Přikyvoval jsem, i když jsem veděl, že je to naprosto nemožné. Vždyť je tu tolik lidí a já je stova zvládnu oběhnout za celý večer natož zajistit, aby měli, co pít..to snad ne.
Byl jsem dost zaneprázdněn prací a na akci už jsme zapomněl, ale pak se ozvala Becky. ,,Venone, lásko, potřebuji, aby ses vypařil dovnitř. Musíme to tam zmapovat." ,,Jasně." Rychle jsme položil tác a když jsem procházel kolem vedoucího jen jsem pronesl. ,,Potřebuji si odskočit." Naštěstí to byl takový ten neochotný vedoucí, takže mi neukazoval cestu a já se mohl porozhlédnout.
V domě skoro nikdo nebyl, ale Becky mi každou chvíli říkala, kde se vyskytují ti muži, co jsem na ně umístil to sledovací zařízení. Vypadalo to, že hodně z nich tu bylo pracovně. Párkrát jsem i někoho spatřil na chodbě, podle všeho to tam hodně kontrolovali a já se jen snažil být nenápadný a přitom provádět svou práci.
Prošel jsem pomalý celý dům, už jsem byl dokonce v druhém patře a začínal jsem ztrácet naději. ,,Lásko, nejsem si jistý, že to tady je." Poznamenal jsem smutně. ,,Jo, to já taky ne." Oba jsme byli dost zklamaní. ,,Nemám toho už nechat?" ,,Ještě projdi tohle patro a pak to zabalíme." ,,Je mi to líto." Věděl jsem, jak moc jí na tomhle záleželo, vždyť ona tohle celé dala dohromady a teď se to hroutí.
Procházel jsem zrovna kolem prázdné stěny. Bylo to snad jediné místo, kde nevysel žádný děsivý obraz nebo fotografie. V rohu byla postavená jen květina, ale to bylo vše. ,,Becky, jsi tam ještě?" ,,Jo." Odpověděla sklesle. ,,Co je tady?" Zeptal jsem se a přitiskl jsem se co nejblíže ke stěně, aby měli přístroje co největší dosah. ,,No, to vážně nevím, ale vypadá to jako ostnaté dráty, ale zase jsou až příliš tlusté.." To znělo zajímavě. ,,Co si o tom myslíš?" ,,Podle mě to tam není jen tak, někdo to, ať už je to cokoliv, tam umístil záměrně." Usmál jsem se, těšil mě pocit, že jsem taky něco dokázal najít. ,,Podle mě tam jsou ty hodinky." ,,Souhlasím, ale nejdřív bys měl asi vypadnout." To mě zarazilo. ,,Proč?" ,,Někdo tam jde a podle všeho nebude moc nadšený, když tě najde, jak to tam okukuješ.." ,,Jo, jasně." Otočil jsme se tedy a hned jsem zahnul za roh. Je pravda, že jsem cestou pár lidí potkal, většinou to byli nabušení chlapy, ale nikdo nic neřekl, tak jsem šel dál.
Zalezl jsem do jedné prázdné místnosti. Byla to nějaká komora či co. Každopádně jsem tam nalezl dobrý úkryt. ,,Becky, už si něco zjistila?" ,,Ne, ale vypadá to, že je to vážně ono. Hemží se tam teď hodně lidí, počkám, jestli to tam prořídne a pak zavolám Marka. Musíš teď jen chvíli vydržet, kde jsi a počkat." ,,Jo, jasně.." Pohodlně jsem se usadil na kýbl a čekal jsem.
Za několik minut někdo zaklepal na dveře. Nevěděl jsem, co mám říct. ,,O-obsazeno.." Plácl jsem. ,,Vernone, to jsem já." Za dveřmi stál Mark. Otevřel jsem a rozhlédl jsem se kolem. ,,Kámo, musíme rychle, pil jsi něco?" ,,Ne, proč?" Většinu času jsem nechápal , co Mark říká, ale teď mi přišel úplně mimo. ,,Ok a je tohle cítit?" Dýchl na mě. ,,Sakra, to je smrad." Táhl z něj alkohol. ,,Výborně." Opět jsme nechápal. ,,Proč je to dobře?" ,,No jeden z nás bude hrát opilýho a ten druhý ho bude chtít dostat do jeho pokoje a bude ho podpírat, až se dostaneme k tomu místu, ty začneš poslouchat Beckyiny rady a já se postarám o ty otravy kolem, chápeš?" Netušil jsem, že mu to až tak pálí. ,,Dobře." Přikývl jsem. Mark nečekal ani chvíli, hned mi padl okolo ramen, začal se hrozně smát a plácat blbosti..bylo to dost věrohodný.

Pokaždé, když jsme prošli okolo někoho, tak Mark vybuchl smíchy. Občas přihodil i nějakou tu urážku, což nebylo nutné. Vždycky jsem ho musel omlouvat. ,,No podívej se na tuhle krasavici!" Pronesl, když jsme došli k té kytce u stěny, kde jsou pravděpodobně hodinky. Hned si tam sedl. ,,Jestli pak je volná, kočanda jedna.." Nechápal jsem, kam na to chodí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Do jaké třídy chodíte?

1. 1.3% (1)
2. 0% (0)
3. 0% (0)
4. 0% (0)
5. 3.9% (3)
6. 3.9% (3)
7. 3.9% (3)
8. 7.8% (6)
9. 28.6% (22)
Studium na střední škole. 45.5% (35)
Studium na vysoké škole. 2.6% (2)
Pracuji. 2.6% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama