České Švýcarsko - Pravčická brána

28. srpna 2016 v 13:13 | WhitEvil |  fotky
Už jste mohli vidět fotky z Českého Švýcarska, kdy jsme podnikli krátký výlet na dřevěné sochy. Dnes vám přináším fotky z prvního delšího výletu a to na Pravčickou brnu, která je podle mě největším lákadlem.

Už při cestě z Mezní louky, kde jsme měli zaparkované auto, jsme objevili naučnou stezku, která ale vedla jiným směrem. I tak mě ale velmi zaujala, jelikož je to zábavné poznávání, které se líbí dětem a zároveň je i něco naučí.

Na naší cestě jsme si všímali zajímavých útvrů tvořených stromy.

Při cestě si člověk může odpočinout na dřevených lavičkch, které nijak nezatěžují přírodu, samozřemě i zábradlí jsou dřevěná.

Samozřejmě nemohou chybět ani skalní útvary! Těch jsme nafotili nespočet, protože nás i po tolika fotkách nepřestaly udivovat.

Fotografie naší skupiny na začátku a před dosažením cíle. Stále plni energie.A náš cíl - Pravčická brána. No není nádherná? Za tu cestu to opravdu stojí.

Výhledy z vyhlídek a cesty.

Všudypřítomný vřes

Pomníky, ukazatele a další zajímavosti. Často byly vytesané i do skal.

Pohled na řeku Kamenici, o které už se zmíním v příštím článku, kde bude pokřačování našeho výletu a cesty po soutězkách, kde se jelo loďkami.

A abyste si nemysleli, že je tu nádherná jen příroda, tak přidávám fotku typického domku pro tento kraj. Musím říct, že vesnice Chřibská, kde jsme bydleli, vypadala jako by vypadla z pohádky. Takových domků je tu plno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama