Tetování henou – moje zkušenost

20. srpna 2016 v 10:01 | WhitEvil |  Just me, myself and I
Vzhledem k tomu, že je problém my schválit další tetování, tak jsem přemluvila rodiče alespoň na koupi heny, kterou jsem si udělala tetování dočasné. Ještě před jejím objednáním jsem si přečetla různé recenze na internetu, abych věděla, jestli mi to vydrží nějakou dobu, jestli můžu mít alergickou reakci atp.
Hena je v podstatě výtažek z rostliny, takže na ni nějakou alergii mít můžete, ale většinou byste už předtím měli problémy s barvami na vlasy a podobnými přípravky, což se u mě nikdy neobjevilo.
Dál jsem si našla i pár návodů, abych věděla, co čekat. Někde se hena koupila v prášku a namíchala se doma, mohli jste si také pořídit šablony nebo tubičku se zobáčkem, kterým budete kreslit. Já jsem si zvolila poslední možnost, protože se mi zdála lepší na nějaké výtvarničení na kůži.

Henou jsem si nakreslila vzory na ruku, jak vidíte na obrázcích, našla jsem si na internetu jeden návrh a jím jsem se inspirovala. S tubou se pracuje velmi dobře, akorát když vypotřebujete víc heny, tak se hůř mačká.
Co se týče trvanlivosti, tak já tento vzor měla na ruce týden, než se mi začal loupat. Bratrův obrázek na ruce vydržel 8 dní s tím, že se vymýval a postupně byl světlejší a světlejší.
Dnes mám na ruce nový vzor. Mohli jste si všimnout, že nikdy nekreslím až na prsty, kde by to určitě bylo moc pěkné. Na to mám jednoduchou odpověď - když si často myjete ruce, tak se vám barva na prstech smyje za pár dní. I přes to chci i tento způsob malby vyzkoušet na začátek školního roku.

Máte i vy nějaké zkušenosti s henou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daisy Daisy | Web | 21. srpna 2016 v 13:57 | Reagovat

Moje kamarádka kreslí henou za peníze. Je v tom fakt dobrá. Já si chci nechat udělat v Chorvatsku s přítelem nějaké hezké tetování :). To je asi má jediná zkušenost s henou takhle u moře nějaká Hello Kitty :D

2 Lovatic Lovatic | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 15:01 | Reagovat

Vůbec jsem netušila, že se dá hena jen tak objednat na netu a můžeš se tetovat sama :D
Já plánuju další tetování a docela mě to inspirovalo k tomu, že bych si tu henu taky objednala, zkusila bych si to tetování co chci trochu navrhnout tou henou, abych viděla jak to asi bude vypadat a jestli se mi to bude líbit a pak až bych si to nechala vytetovat.

3 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | 3. září 2016 v 18:12 | Reagovat

[1]: To je pěkné. Už víte, co byste chtěli? :)

[2]: To je fajn. Myslím si, že by si to takhle měl ozkoušet každý, kdo chce nějaké větší tetování, aby toho třeba později nelitoval. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama